17 Eylül 2008 Çarşamba

Sandıkli'da ilkogretim coskusu

Sandıklı Kaymakamı Samet Ercoşkun, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar, Belediye Başkanı Yrd. Cemil Akbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, İl Şube Müdürü Abdullah Demir, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Adem Kılıç, Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Bulut, Sandıklı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ufuk Taşbaş, Sandıklı M.Y. O. Müdür Yardımcısı Öğr. Grv. Dr. Mustafa Sandıkçı ayrıca çok sayıda öğretmen ve öğrencinin katıldığı programda İlköğretim Haftası öğrenciler tarafından coşku ile kutlandı.


2008-2009 "İlköğretim Haftası" nedeniyle günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Ülfet Baştepe yaptı. Günün anlam ve önemi ile ilgili şiirlerin okunmasının ardından Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Bulut konuşmasını gerçekleştirdi. Bulut; "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı 21. yüzyılın gelişen teknolojilerine hızla ayak uydurabilecek, bilgi ve beceri sahibi olarak topluma kazandırmak en büyük amacımızıdır. Çocuklarımız, eğitim-öğretim alanında da her şeyin en iyisine layıktır. Bu öğretim yılında da Bakanlığımız öğrencilerimize ders kitaplarını öğrencilere ücretsiz olarak dağıtmıştır. Değerli öğretmenler, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız sizlere emanettir. Onları koruyup yetiştirmek, geleceğe hazırlamak, hür, vicdani hür nesiller yetiştirmek vaziyetindeyiz. Atatürk İlke ve İnkılâplarına gönülden inanmış gençler sizlerin elinde şekillenecektir" dedi.

Bulut'un ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım ise konuşmasında ilköğretimin önemine değindi. Yıldırım, "Değerli öğrencilerimiz, sınıf seviyeniz, okul seviyeniz ne olursa olsun, bu arkadaşımız bizlere bir şeyi gösterdi. Çok basit bir şeyi. Bunun mümkün olabileceğinin gösterdi. Lütfen mümkünü mümkün hale getirelim. Bu okul içinde SBS de 500 tam puan alan öğrencimizi kutluyorum Bu başarıyı teşekkür etmek maksadıyla programınıza katıldık. Aslolan elbette Türkiye'yi başöğretmenimizin hedef gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Şu içersinde bulunduğumuz okulun adı Mehmet Akif Ersoy. Buradaki tabela sizlere büyük sorumluluklar yüklüyor" dedi.

Sandıklılı öğrencilerin artık daha büyük bir sorumluluğu omuzlarında hissedeceklerini belirten Yıldırım, bu durumun nedenlerini de açıkladı. Yıldırım, "Bu arada Sandıklı'da yaşayan, okuyan, çalışan herkesin böyle bir manevi sorumluluğu var. O halde 500 tam puan bir tane çıkardınız. 6. sınıflarda önümüzdeki sene 6,7. ve 8. sınıflar SBS' ye girecek. Gelecek yıl inanıyorum daha fazla tam puan yapan öğrenci çıkacak Sandıklı'dan. Bu seneki SBS'yi iyi hatıralarla göndermek için bütün ilçelerimizi dolaştık" dedi.Üstün gayretler sonrasında eğitimde başarının arttığını belirten Yıldırım, "Dolaştığımız ilçelerde önceki yıl 56 olan sırayı öğretmenlerimizin gayreti ve öğrencilerimizin çalışmasıyla 40. sıraya taşıdık. 16 sıralık bir iyileştirme ile tamamladık. 7. sınıf SBS' de ise ilk defa uygulanan bir uygula, sınav sistemiydi. 40. sıraya yerleşti ilimiz ve 6. sınıflarda da 43. sırada yer aldı. 6. sınıflarda ilimizde 7 öğrencimiz 500 tam puan aldı. Bir öğrencimiz içersinde bulunduğumuz okul olan Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'ndandır" dedi. Protokol konuşmalarının tamamlanmasının ardından geçtiğimiz Eğitim öğretim yılı içerisinde düzenlenen sınavlarda derece elde eden öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Hiç yorum yok: