15 Eylül 2008 Pazartesi

Sandikli otel insaatini ziyaret ettiler


Sandıklı milletvekili Zekeriya Aslan ve Sandıklı belediye başkanı Mustafa Özpınar 5 yıldızlı otel şantiyesini ziyaret etti. Sandıklı Hüdai Kaplıcası’nda özel sektör tarafından yapımına başlanan 5 yıldızlı otelin inşaatı hızla devam ederken Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Zekeriya Aslan ve Belediye Başkanı Mustafa Özpınar inşaat sahasına giderek incelemelerde bulundular. Burada Otel Yatırımı yapan Dr Yusuf Aydın ve ortağı Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr.Şükrü Vural inşaata başlanılmasından dolayı kurban kestirdiler .İnşaat sahasında Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Elibol ve İnşaata malzeme satan Sandıklı esnafıda hazır bulundular.

51 bin metre kare alan üzerine 20 bin metre kare kapalı alana inşaat edilen 5 yıldız otel 10 milyon avro ya mal olması bekleniyor ve 250 kişiye istihdam sağlayacak.

Afyonkarahisar Milletvekli Zekeriya Aslan “’Jeotermal kaynakları bakımından zengin bir bölgeye sahip olduğumuzu biliyoruz. Mevcut kaynakların değerlendirilerek tesisleştirilmesi istihdam alanları açacağı gibi turizm fırsatı da sağlayacaktır. Burada bölgemizin gelişmesine ve tanınmasına önemli katkılar sağlayacağını düşündüğüm çok önemli bir termal tesisin başlamasından dolayı son derece sevinçliyim İlçemize bu yatırımı kazandırılmasında emeği geçen Başta Belediye Başkanımız Mustafa Özpınar’ a ve tüm müteşebbislere teşekkür eder Sandıklımı’za hayırlı olmasını temenni ederim ’dedi.

Hızla devam eden inşaat bir yıl sonra hizmete girecek. Yakın bölgede yapılacak diğer yatırımlarında hızla devam ettiği ve en kısa zamanda onlarında temelinin atılacağı öğrenildi.

Hiç yorum yok: