15 Eylül 2008 Pazartesi

Sandikli Belediyesinden Camilere Ramazan Temizligi


Sandıklı Belediyesi şehrimizde, vatandaşlarımızın sağlık ve huzur içerisinde bir ramazan geçirmeleri için bir dizi hazırlık yapmaya başladı.

11 ayın sultanı Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala Sandıklı Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlattığı cami temizliğini bu yılda sürdürüyor. Belediye Başkanı Mustafa Özpınar’ın başlattığı bu uygulama ,her kesimden teşekkür alırken cami cemaati ,cami dernekleri,ve müftülük yetkililerini oldukça memnun bıraktı. Cami temizlik ekipleri, deterjanlı son sistem halı yıkama makineleri ile halıları yıkayarak vakumla çekiliyor diğer yandan da camilerin duvar,cam ,bahçe... ve tuvalet temizlikleri titizlikle yapılıyor.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar “ Kutlu ay öncesi halkımızın ibadetlerini daha rahat ve temiz bir ortamda yapmasını sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığımız bu uygulamayı bu yılda devam ettiriyoruz ilçemizdeki camilerimizi temizlemeye gayret ediyoruz,yerel yönetimler olarak hemen hemen her konuda vatandaşlarımızın yanında yer almaktayız ”dedi.

Sandıklı Belediyesinin Ramazan ayı öncesi cami ve mescitlerin halılarının yıkanması genel temizliğin yapılmasını çok anlamlı bulduklarını ifade eden müftülük yetkilileri belediyenin bu uygulamasını takdir ediyoruz örnek alınacak bir uygulama camilerimiz pırı prıl oluyor” Başta Belediye Başkanımız Mustafa Özpınar olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz dediler.

Hiç yorum yok: