15 Eylül 2008 Pazartesi

Sandikli 5 Yıldızlı Termal Otel insaati hiz kazandi

Sandıklı Hüdai Kaplıcası’nda Huzur evi inşaatı arkasında yapımına özel sektör tarafından başlanan 5 yıldızlı otel inşaatı hızla ilerliyor.

Antalya Manavgat’tan iş adamı ve doktorların oluşturduğu ortak girişim Hastur AŞ. Özel Bilgi Hastanesi, Çağdaş AŞ, Özel Akdeniz Hastanesi, Sagtur Aş, Belek Beeach resort Otel, Monachus Otel gibi hastane ve otel işletmeciliği yapan konsorsiyum Sandıklı’ya 5 yıldızlı termal tesis yatırımı yapıyor.

500 YATAK KAPASİTELİ OLACAK
Şirket Yöneticileri Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar’ın makamında inşaatı devam etmekte olan termal yatırımla ilgili basına açıklamalarda bulundular. Hastur Hastane Turizm AŞ adına konuşan Dr.Yusuf Aydın, “Hüdai Kaplıcasına 51 bin metrekare alan üzerine, 20 bin metrekare kapalı alana

oturan 5 yıldızlı termal otel yapıyoruz, tesis tamamlandığında 192 odası ve 500 yatak kapasitesinde, SPA tedavi üniteleri, açık ve kapalı havuzları ile 10 milyon Euro ya mükemmel bir tesis olacak” dedi.

DENEYİMLERİNİ GÖSTERECEKLER
Hastane ve otel işletmeciliği yapmaları ve yurt dışı deneyimimizle birlikte mesleki tecrübelerimizi de kullanarak bölgeye turist çekmekte zorlanmayacaklarını, Antalya ve Isparta hava alanlarını kullanarak bünyelerinde bulunan doktor kadrolarıyla bölgede diğer tesislerden farklı bir tesis olacağını kaydeden Aydın, 3 farklı toplantı salonunda yer alacağını sağlık turizminin yanında kongre turizminin de yapılacağını bölge ve bölge dışından toplantı seminer organizasyonlarında ağırlık verileceğini söyledi.

250 KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK
Eylül ayı sonunda kaba inşaatını tamamlamayı hedeflediklerini 2009 yılı Ağustos ayında da hizmete açacaklarını ve ramazan bayramına dolu gireceklerini ifade eden Yusuf Aydın, “Tesis tamamlandığında Sandıklı çok şeyler kazanacak uzman kadromuzun dışında ilçeden 250 kişiye istihdam sağlayacağız. Sandıklı esnafı bugüne kadar görmediği müşteri portföyü ile karşılaşacak alış veriş için ilçeye inerek tüketimde bulunacaklar ekonomide canlanma olacak” dedi.Otelin yapımı sırasında da ihtiyacımız olabilecek malzemeleri hizmet verdiğimiz bölgeden temin etmeye çalışacağız.

YATIRIMLAR İVME KAZANACAK
Belediyecilik tarihinde ilçemizde işsizlik sorununa çözüm üretmeye yönelik istihdama dönük projelerin başlamasının mutluluğunu hep birlikte görmenin onur ve gururunu yaşıyoruz diyen Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar, “Turizm Meslek Yüksek Okulumuzla birlikte otelcilikle ilgili kurslar düzenleyerek bu tesisimize personel sağlayacağız buranın açılması ile birlikte işsiz gençlerimiz iş sahibi olacak bölgede yatırımlar açısından bir ivme kazanacak” dedi yatırımcılara teşekkür etti.

DİĞER YATIRIMCIDA GELİYOR
Bu arada diğer istihdam projelerinede değinen Başkan Özpınar, Türkiye’nin en büyük teknolojik sera yapımı için yatırımcı firmanın konteynırlarla malzeme getirmeye başladığını çalışmaların hızla devam ettiğini, yine Hüdai Kaplıcasın’da ikinci 5 yıldızlı otelin yatırımcısının da önümüzdeki günlerde inşaata başlayacağını ifade etti.

Hiç yorum yok: