15 Eylül 2008 Pazartesi

Fatih aydogan'dan Örnek davranış

Sandıklı ilçemizde 12 yaşındaki Fatih Aydoğan pazaryerinde bulduğu bin avroyu Belediye Zabıta Müdürlüğü'ne teslim ederek örnek bir davranış sergiledi. Dedesi ile birlikte pazara alışverişe çıkan ilköğretim okulu öğrencisi Fatih Aydoğan, pazaryerinde ismi açıklanmasını istemeyen gurbetçinin cebinden düşen bin avroyu buldu. Fatih, bulduğu parayı hemen Zabıta Müdürlüğü'ne teslim etti.

Yapılan anonslar sonrası parayı düşüren gurbetçi vatandaş, Zabıta Müdürlüğü'ne geldi. Yapılan incelemeden sonra gurbetçi vatandaşa parası teslim edildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen gurbetçi, "Kaybettiğim paradan ümidimi keserken belediye anonslarında bir miktar paranın bulunduğu duydum. Belediyeye gittiğimde paranın miktarını sordular bende bin avro olduğunu söyledim. Altın kalpli çocuğa teşekkür ederim. Eğer bulmasaydı çok zor durumda kalacaktım. Ne kadar teşekkür etsem az." diye konuştu.

Gurbetçi, bu davranışından dolayı Fatih'e 50 YTL verdi.

Babasını küçük yaşta kaybeden Fatih ise "Hak etmediğim parayı alıp harcamanın yanlış olduğunu düşündüm. Doğru olanı yaptım. Bir daha bulsam yine teslim ederim." dedi.

Hiç yorum yok: